Caretta'dan ilham aldık, bir marka olduk!

HAKKIMIZDA

Başoğlu Karavan; 1976 yılında Sakarya Adapazarı’nda imalata başlamış sektörün önde gelen karavan firmalarından biri haline dönüşerek adını Caretta markası ile dünyaya duyurmuş bir kuruluştur. Firmamız 40 yılı aşkın tecrübesi ile karavan denilince akla ilk gelen, Türkiye’nin markası olarak dünyanın sayılı karavan şirketlerinden biri olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Başoğlu Karavan olarak, 2005 yılında gerçekleştirdiğimiz ihracat atağımız, 2008 yılı itibari ile tamamen kendi dizaynımız olan CARETTA serimizin ürün ailemize katılmasıyla Batı Avrupa başta olmak üzere 38’i aşkın ülkede, tüm kıtaları kapsayan ihracat pazarımız 2018 yılı itibari ile üretim kapasitemizin %85’ini oluşturmuştur.

Dış pazarda olduğu gibi iç pazarda da kendinden söz ettiren firmamız yüksek kaliteli ürünleri üretmek ve her geçen gün yenilikleri takip ederek kendini geliştirmeyi sorumluluk edinmiştir. Elde ettiği başarının tamamını kalite ve titizliğe borçlu olan markamız, ürünlerin her bir üretim aşamasında özenle çalışmaktadır. Japonya’da Kore’ye, Batı Avrupa’dan Şili’ye dünyanın dört bir noktasında kıtalararası yolculuk eden Carettalarımız ilgililerine yaşam alanlarını sürekli beraberlerinde bulundurma imkânı tanımaktadır. Firmamız yılları aşkın tecrübeleriyle bir karavan kullanıcısının ihtiyaç duyabileceği her detayı göz önünde bulundurmaktadır. Ürettiğimiz ilk ürünlerden bu yana sürekli olarak ihtiyaçlara göre belirlenen karavanlarımız günümüzde artık yaşanabilir alanın en minimal ve konforlu halini temsil etmektedir.

Başoğlu Karavan olarak bizler üretim ve kapasitemizi sürekli arttırarak hem en kaliteli hem en kısa sürede teslim seçeneklerimizle müşterilerimizin memnuniyetini en üstte tutmaya özen göstermekteyiz. Nesilden nesle aktarılabilecek karavan hikayelerinin ardındaki isim olmak düşüncesi bizleri hedeflerimiz için motive eden yapı taşlarından biridir.

Kuruluş Hikayemiz;

(Firma Sahibimiz Sn. Engin Başoğlu ağzından;)

1976 Yılında heyecanla plansız bir şekilde çantamı alıp yaptığım Paris ziyaretimde bana eşlik eden arkadaşımla bir karavanda konaklama imkanı bulduk. Burada kısa sürede geçirdiğimiz vakit bizim için yeni bir yolculuğun başlangıcı haline geldi. Seyahatimizden döndüğümüzde cebimde bir broşür getirmiş ve eve bırakmıştım. Avcı olan babamın karavan broşürünü görmesiyle kendimizi bir maceranın içerisinde bulduk. Kendisinin isteğiyle bir karavan ürettik ve bu karavan fısıltıyla yayılarak ilgi çekti, ardından babamızın teşvikiyle bu işin imalatına başladık. Uzun yıllar daha büyük ve motokaravan üretimi ile devam ettik. Daha sonraları ise yurtdışı pazarı için ne yapabileceğimizi düşündüm ve CARETTA serisini ortaya çıkardım. Ürünümüz oldukça ilgi çekti ve İngiltere, Almanya gibi ülkelerde fuarlarda temsil şansı bulduk. Ulaştığımız noktada gördüğümüz ilgi ve ürünlerimizden oldukça memnunuz. Her geçen gün kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz

Sorumluluk sahibiyiz...

  1. VİZYONUMUZ; Her geçen gün değişen teknolojileri takip edip farkında olarak minimal hayatın en verimli kullanılabilir haliyle ilgilileri buluşturmak
  2. MİSYONUMUZ; Markamızı kalite ve standartların üzerinde en özgün karavanlarla ulusal ve uluslararası alanlarda tercih edilebilir en büyük marka haline getirmek için özen ve özveriyle çalışmak ve ulaştığı başarıyı her geçen gün bir adım öteye taşımaktır.

0
Yıllık tecrübe
0
+
Ülkede varız
0
+
Özgür düşünce